22% Polek przestaje ćwiczyć

Z przyjemnością zauważam, że coraz więcej kobiet korzysta z usług klubów fitness.

Istnieje jednak wciąż grupa pań, które obawiają się jakiejkolwiek aktywności i zaszywają się w domach, przytłoczone codziennymi obowiązkami, pozbawione tej radości, jaką dają nam bezsprzecznie regularne zajęcia fizyczne. Wiadomo, że każdy z nas ma zajęcia, którym się poświęca, by mieć środki do życia, jak praca czy spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednak często w tym szybkim rytmie dnia codziennego zapominamy o kimś, kto powinien być dla nas najważniejszy – zapominamy o sobie!

Nie sprzyja nam w tym zautomatyzowanie, wygodne życie XXI wieku, bo pozwala nam unikać ruchu. Jesteśmy coraz wygodniejsi i podczas gdy nasze babcie musiały chociażby wyjść z domu, by przynieść zakupy, to dziś możemy zamówić je przez internet wraz z dostawą przed samą lodówkę. Sam, pracując bardzo dużo w ciągu dnia, miewam momenty, gdy najchętniej po skończonych zajęciach wybrałbym się wprost do łóżka, ale wiem, że następnego dnia będę miał wyrzuty sumienia, że nie wykonałem swojego treningu.

Jako profesjonalista wiem, że regularne ćwiczenia dają więcej radości z życia, bo czujemy większą witalność, hamujemy efekty starzenia, przyspieszamy metabolizm, dbamy o prawidłową postawę naszej sylwetki.

O akcji

„Niewykluczone” to akcja skierowana do kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. Realizują się poprzez codzienne obowiązki, pasje, plany i niezapowiedziane przygody. Chcemy uświadamiać, że bariery społeczne czy fizyczne, można pokonać. Sponsorem akcji „Niewykluczone” jest marka Urinal® stworzona z myślą o wspieraniu kobiet.

Zobacz produkty Urinal

Niebagatelne znaczenie ma też aspekt społeczny uprawiania wybranej przez nas aktywności fizycznej. Nawet biegając samotnie po parku, można spotkać kogoś, kto wybrał dokładnie to samo miejsce i ten sam czas, na tę samą aktywność ruchową. Wielu mówi, że nic tak nie łączy jak wspólna pasja, więc panie, które są samotne, niech nie siedzą w domu i nie szukają partnera przez portale randkowe, ale wyjdą po prostu z domu i trochę się poruszają, a te, które nie są zadowolone do końca ze swoich sylwetek, gdy zaczną się ruszać, zapewne nabiorą większej pewności siebie i staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych partnerów!

Zatem drogie panie – czas wziąć się za siebie i wybrać aktywność fizyczną, która wam najlepiej odpowiada. Nieważne, czy będzie to aquarobik, crossfit, zumba czy fitness. Każde z tych zajęć ma przede wszystkim być na tyle interesujące, że wytrwacie przy nim długo, a może już na całe życie, bo jak to mówią: ruch potrafi zastąpić każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu! Warto zapamiętać, że regularna aktywność daje korzyści takie jak:

 • dłuższe cieszenie się zdrowiem,
 • możliwość jedzenia większej ilości posiłków bez ryzyka przybrania tkanki tłuszczowej (przyśpieszony metabolizm),
 • poznanie nowych, ciekawych osób o pasji takiej samej, jak twoja,
 • większa radość życia (każdy z nas chyba wie, że sport zwiększa wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia),
 • możliwość rozładowania napięcia, pozbycia się stresu,
 • wyciszenie i poświęcenie czasu na przemyślenie ważnych kwestii w swoim życiu (np. jak biegniesz, to często jesteś sama ze swoimi myślami), na przeanalizowanie których często nie masz czasu w ciągu dnia.

Kilka rad dla aktywnych kobiet

Decydując się na aktywność fizyczną, zyskujesz również większą odporność całego organizmu. Zmniejszasz również ryzyko zakażenia układu moczowego. Musisz jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby ograniczyć to ryzyko do absolutnego minimum:

 • pamiętaj, by pić minimum 1,5 litra wody dziennie, ale tak naprawdę te 1,5 litra powinnyście spożyć na samym treningu,
 • poczujesz, że musisz udać się to toalety, nie zwlekaj z tym, tylko zrób to od razu
 • by zachować podstawowe środki ostrożności, korzystając z publicznej toalety najlepiej oczyścić deskę sedesową, położyć nakładkę higieniczną, którą możesz nosić zawsze przy sobie lub po prostu unikać siadania podczas korzystania z publicznych toalet,
 • by po aktywności fizycznej wziąć prysznic i dokładnie umyć narządy płciowe oraz zmienić bieliznę na świeżą,
 • podczas kąpieli najpierw umyj dłonie, którymi później będziesz się myła, bo na sprzęcie do ćwiczeń mnożą się bakterie wielu innych klubowiczów, a musisz pamiętać, że nie każdy z nich zachowuje wszystkie zasady podstawowej higieny,
 • suplementem przy narażeniu na zapalenie układu moczowego może być wyciąg z żurawiny i nawłoci, które można znaleźć w produkcie Urinal.
 • Michał Gronowski - trener fitness, ekspert akcji „Niewykluczone”

  Źródło artykułu: www.wp.pl

Aktualności

03.04.2014 r.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Marią Sadowską – ambasadorką akcji „Niewykluczone”. W rozmowie zrealizowanej w ramach programu „20 metrów2 Łukasza” artystka opowiada o tym, co jest dla niej najważniejsze oraz jaką receptę stosuje, aby nie wykluczać się z przyjemności życia. Wywiad można obejrzeć tutaj: Wywiad z Marią Sadowską Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia rozmów z pozostałymi ambasadorkami akcji „Niewykluczone”: Moniką Pyrek i Olgą Borys.

28.02.2014 r.

Maria Sadowska nie daje się wykluczyć! Maria Sadowska została trzecią ambasadorką akcji „Niewykluczone”, wspierającej kobiety, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. „Praca przy nowych projektach filmowych, koncertowanie czy też nagrania The Voice of Poland wymagają ode mnie pełnej dyspozycyjności. Nie mogę pozwolić sobie na nieplanowane sytuacje lub problemy zdrowotne, które mogłyby wykluczyć mnie i wpłynąć na moje zaangażowanie.” – mówi artystka.

18.02.2014 r.

Weź udział w naszym konkursie! Kolejny konkurs zorganizowany w ramach akcji „Niewykluczone”! Wystarczy przesłać zdjęcie swoich codziennych przyjemności, aby wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym smartfona Samsung Galaxy S4 lub elegancką skórzaną torebkę marki Wittchien. Na zgłoszenia czekamy do 11.03.2014 r. Więcej informacji o konkursie na www.niewykluczone.wp.pl.

30.01.2014 r.

Olga Borys dołączyła do grona kobiet „Niewykluczonych Olga Borys – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – została kolejną ambasadorką akcji „Niewykluczone” promującej postawę społeczną kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. „Mój temperament i chęć czerpania z życia pełnymi garściami nie pozwalają mi na to, żeby dać się wykluczyć z czegokolwiek” – mówi Olga Borys.

20.12.2013 r.

"Weź udział w naszym konkursie! Trwa konkurs zorganizowany w ramach akcji „Niewykluczone”! Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania, aby wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym iPada Mini lub komplet biżuterii W.Kruk zaprojektowanej przez Annę Marię Jopek. Na odpowiedzi czekamy do 02.01.2014 r. Więcej informacji o konkursie.
 

1 | 2 | NEXT