...czy wiesz, że:

84% Polek spotkało się z wykluczeniem

Aż 84% kobiet musiało kiedyś zrezygnować ze swoich planów z przyczyn niezależnych od siebie – wynika z badań ośrodka MillwardBrown na zlecenie marki Urinal®[1]. Najczęściej Polki wykluczone były z przyjemności, jakie daje im rozrywka (81%), najbliżsi i przyjaciele (72%) i hobby (70%). Wśród przyczyn wymieniły przede wszystkim brak czasu, ale na drugim miejscu dolegliwości zdrowotne i obowiązki rodzinne.

Współczesna kobieta żyje bardzo intensywnie, godzi aktywność zawodową z obowiązkami rodzinnymi, znajduje czas na rozrywkę i relaks. Ma wiele planów, w jej życiu nie ma czasu na błędy. Kiedy pojawiają się trudności, szuka rozwiązań, aby szybko wszystko powróciło na właściwe tory. Jest też zawsze przygotowana, by nie dać się zaskoczyć przeciwnościom losu. Najważniejszym obszarem w życiu Polek pozostaje rodzina (84%), w drugiej kolejności zdrowie (67%). Istotne są także relacje z partnerem – 50% i praca – 45%. Rezygnacja z któregokolwiek z nich oznacza wykluczenie.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Urinal® wynika, że niemal każda kobieta musiała kiedyś zmienić z swoje plany z przyczyn niezależnych od siebie. Główną przeszkodą okazał się brak czasu – 77%. Jako ważną przyczynę rezygnacji z planów 64% Polek wskazało też dolegliwości zdrowotne i obowiązki rodzinne.

O akcji

„Niewykluczone” to akcja skierowana do kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. Realizują się poprzez codzienne obowiązki, pasje, plany i niezapowiedziane przygody. Chcemy uświadamiać, że bariery społeczne czy fizyczne, można pokonać. Sponsorem akcji „Niewykluczone” jest marka Urinal® stworzona z myślą o wspieraniu kobiet.

Zobacz produkty Urinal

Problemy ze zdrowiem były najczęściej wymienianym powodem rezygnacji z planów związanych z życiem seksualnym, pracą oraz aktywnością sportową. Są to obszary, które są niezwykle ważne dla kobiet – wie o tym dobrze Monika Pyrek, która została ambasadorką akcji „Niewykluczone”.

„Jako sportowiec nie mogłam pozwolić na to, aby cokolwiek przeszkodziło mi w realizacji moich planów. Zdrowie było i jest najważniejsze. Musiałam być przygotowana na każdą sytuację, dbać o siebie, uważać na to, co jem i być stale w dobrej kondycji. Nie mogłam dać się wykluczyć, bo cena była zbyt wysoka – jakiś przypadek miał zadecydować o rezygnacji z udziału w igrzyskach olimpijskich?” – mówi Monika Pyrek.

Dzisiaj jako mama też nie poddaje się, jest aktywna zawodowo, ale potrafi pogodzić wszystko, by cieszyć się macierzyństwem.

„Kiedy dziecko wymaga wiele uwagi, obowiązki domowe zajmują wiele czasu, życie zawodowe kwitnie, a jednocześnie trzeba pamiętać o relacjach z partnerem, wydaje się, że nie damy radę wszystkiego pogodzić, tymczasem wystarczy przyjąć odpowiednią postawę, by nie dać się wykluczyć z ważnych aspektów życia” – wyjaśnia ambasadorka akcji „Niewykluczone”.

„Niewykluczone” to akcja promująca postawę społeczną kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. Każda kobieta chce się realizować w życiu. Nie chce być wykluczona z pasji, planów, nieprzewidzianych przygód oraz codziennych obowiązków.

Żadna nie lubi, kiedy coś staje jej na przeszkodzie, niezależnie od tego, czy jest to bariera psychologiczna, społeczna czy fizyczna. Dlatego akcja „Niewykluczone” popiera kobiety, które starają się być przygotowane na każdą okazję, są świadome i energiczne – działają aktywnie, nie oglądają się za siebie i nie rozpaczają w momencie porażki. Zawsze szukają wyjścia z sytuacji, nie pozwalają się wykluczyć z ważnych aspektów życia – są wśród nich matki, sportsmenki, kobiety biznesu. Liczy się dla nich radość i spełnienie.

[1] Badanie postaw wobec życia, realizacji planów…, MillwardBrown, N=total 1007, listopad 2013.

Źródło artykułu: www.wp.pl

Aktualności

03.04.2014 r.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Marią Sadowską – ambasadorką akcji „Niewykluczone”. W rozmowie zrealizowanej w ramach programu „20 metrów2 Łukasza” artystka opowiada o tym, co jest dla niej najważniejsze oraz jaką receptę stosuje, aby nie wykluczać się z przyjemności życia. Wywiad można obejrzeć tutaj: Wywiad z Marią Sadowską Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia rozmów z pozostałymi ambasadorkami akcji „Niewykluczone”: Moniką Pyrek i Olgą Borys.

28.02.2014 r.

Maria Sadowska nie daje się wykluczyć! Maria Sadowska została trzecią ambasadorką akcji „Niewykluczone”, wspierającej kobiety, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. „Praca przy nowych projektach filmowych, koncertowanie czy też nagrania The Voice of Poland wymagają ode mnie pełnej dyspozycyjności. Nie mogę pozwolić sobie na nieplanowane sytuacje lub problemy zdrowotne, które mogłyby wykluczyć mnie i wpłynąć na moje zaangażowanie.” – mówi artystka.

18.02.2014 r.

Weź udział w naszym konkursie! Kolejny konkurs zorganizowany w ramach akcji „Niewykluczone”! Wystarczy przesłać zdjęcie swoich codziennych przyjemności, aby wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym smartfona Samsung Galaxy S4 lub elegancką skórzaną torebkę marki Wittchien. Na zgłoszenia czekamy do 11.03.2014 r. Więcej informacji o konkursie na www.niewykluczone.wp.pl.

30.01.2014 r.

Olga Borys dołączyła do grona kobiet „Niewykluczonych Olga Borys – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – została kolejną ambasadorką akcji „Niewykluczone” promującej postawę społeczną kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. „Mój temperament i chęć czerpania z życia pełnymi garściami nie pozwalają mi na to, żeby dać się wykluczyć z czegokolwiek” – mówi Olga Borys.

20.12.2013 r.

"Weź udział w naszym konkursie! Trwa konkurs zorganizowany w ramach akcji „Niewykluczone”! Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania, aby wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym iPada Mini lub komplet biżuterii W.Kruk zaprojektowanej przez Annę Marię Jopek. Na odpowiedzi czekamy do 02.01.2014 r. Więcej informacji o konkursie.
 

6.12.2013 r.

Monika Pyrek została ambasadorką akcji „Niewykluczone” Monika Pyrek – lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, Olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu – została ambasadorką akcji „Niewykluczone” promującej postawę społeczną kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. Inicjatorem akcji „Niewykluczone” jest marka Urinal® – stworzona z myślą o wspieraniu kobiet, która rozumie ich potrzeby.

4.11.2013 r.

Ruszyła akcja „Niewykluczone” zainicjowana przez markę Urinal. Aby dowiedzieć się więcej o postawie społecznej kobiet, które nie chcą zostać wykluczone z przyjemności życia zajrzyj na www.niewykluczone.wp.pl oraz www.zwierciadlo.pl